Nieuws

Vredesposter wedstrijd 2025/2026

Lions District 110 AZ 110 AZ-3 Woerden
Stem op de mooiste tekening van Woerden!

Lions Clubs International organiseert dit jaar wereldwijd voor de 38e keer de Peace Poster Contest (PPC). Het jaarthema voor de PPC 2025/2026 is ‘Samen één’. In Woerden wordt deze tekenwedstrijd georganiseerd door Lionsclub Woerden. Over de hele wereld geven honderdduizenden kinderen in de vorm van een poster uiting aan hun gevoelens over vrede en verdraagzaamheid. Achter elke tekening zit een bijzonder kind met haar of zijn ervaringen. Het is heel ontroerend om te zien wat hen beweegt.

Deelnemers dit jaar zijn leerlingen van groep 8 van Johan Frisoschool en voor 1e klassers van de Minkema College, locatie Stein en Laan. In de gemeente Woerden doen circa 500 leerlingen mee aan de wedstrijd. Elke deelnemende klas of groep stuurt een voorselectie in. Van deze ingestuurde tekeningen maakt de vakjury een selectie. Per deelnemende school gaat één winnaar door naar de districtsverkiezing. De districtswinnaar gaat door naar de landelijke verkiezing. De landelijk winnaar neemt uiteindelijk deel aan de internationale verkiezing in Amerika. De prijs voor de mondiale winnaar is naast een geldbedrag, een trip met gezinsleden naar Amerika.
Van maandag 16 februari tot en met zondag 1 maart kunt u op deze website stemmen voor de Publiekswinnaar van de Lions Peace Poster Contest 2025/2026. Uw keus voor de publiekswinnaar maken? Klik op één van de tekeningen.

Bekendmaking jury en publieksprijs
De winnaars worden bekendgemaakt tijdens de slotbijeenkomst op maandag 9 maart in de raadzaal van het gemeentehuis Woerden (inloop 18.30 uur en aanvang 19.00 uur). Uw keus voor de publiekswinnaar maken? Ga naar de onderstaande site (of scan de QR code met je telefoon), bekijk alle inzendingen en stem op de mooiste tekening.

https://lionsclubwoerden.nl/peace-poster/vote